Mokyklos istorija

Pirmoji mokykla Užlieknėje buvo įkurta 1919 m. pas ūkininką Antaną Virkutį. Jis  buvo mokyklos steigėjas. Pirmoji mokytoja – Čepauskytė Ona. Visą mokyklos inventorių: lentas, suolus padarydavo ūkininkai, kurių vaikai ėjo į mokyklą.

1922 m. mokykla perkeliama pas Antaną Švažą. Mokyklos patalpos buvo ankštos, suoluose sėdėdavo po keturis mokinius. Mokėsi apie 20-25 vaikus. Mokytojai dažnai keitėsi, nes darbo sąlygos buvo sunkios. Dirbo mokytojai: V. Jundulaitė, Z. Šiurpytė, M. Biliūnas, J. Aukštikalnis. Mokyklos bazė skurdi; 10 suolų, lenta stalas ir kėdė. 1933 m. pradėjo dirbti mokytojas T. Mažeika, kuris čia išbuvo aštuonerius metus. Nuo 1941-1943 m. m. dirbo mokytojas J. Naujokaitis. Jis buvo labai griežtas, todėl mokiniai tada buvo labai drausmingi.

1944 m. Užlieknėje jau buvo du komplektai: vienas pas A. Švažą, kitas pas St. Jakutį. Mokykloje tada dirbo Cecilija Sidabraitė ir Jadvyga Kačinskaitė. 1949 m. Užlieknėje jau buvo trys komplektai: trečias komplektas Medžialenkės km. Mokyklos vedėja R. Jankauskaitė. Padaugėjo mokinių skaičius: Užlieknėje I-III kl. buvo 41, II-IV kl. 32 mokiniai, o Medžialenkės komplekte net 57.  1954 m. Medžialenkės komplektas uždarytas.

1963 m. Užlieknės aštuonmetės mokyklos direktoriumi paskiriama O. Virutienė.  Prainės klasės dirbo senose patalpose, o vyresnės klasės įsikūrė  A.  Balvočiaus sodyboje.  Tuo metu dirbo mokytojai:     S.    Valantinienė,    Z.   Kulvinskytė,   T.   Girtienė, G. Misiūnaitė – Kurkienė, A. Žilytė – Pakamanienė, St. Gargasaitė-Končiuvienė, B. Nabažienė ir D. Kaveckaitė-Kontenienė. Mokinių skaičius V-VIII kl. 92.

1965 m. mokykla persikėlė į naujas patalpas. Darbui sąlygos pagerėjo. Mokinių mokėsi – 112. Mokykla dirbo su apylinke esančiais mažaraščiais,  atidaryta ir vakarinė – sezoninė VI  kl.,  kurioje mokėsi 9 mokiniai.   Mokyklos direktorė –   Ona  Virkutienė.   Dirbo šie mokytojai: T.  Girtienė,  Z.  Jucienė,  A.  Pakamanienė, J.  Virkutis, St.  Končiuvienė, G. Kučkienė, E. Lastauskaitė, D. Petrošienė.

1984 – 1986  m. m.  mokyklos direktorius Bronius Kryžius.   Mokinių skaičius apie 75. Dirbo 14 mokytojų.     1986  – 1989  m. m. mokyklos  direktorius  Alvydas    Lenkauskas. Mokinių skaičius apie 70. Dirbo 15 mokytojų.

1989-2001 m. m. mokyklos direktorė Stefanija Končiuvienė. Mokinių skaičius išaugo nuo 71 iki 110. Dirbo 17 mokytojų.

Nuo 2001 m. mokyklos direktorė Emilija Kersnauskienė. Mokinių mokosi apie 110. Dirba 16 mokytojų.